Oferta pomocy

Konsultacja psychologiczna

To 1 do 3 spotkań poprzedzających wybór właściwej formy pomocy psychologicznej. Celem konsultacji jest przyjrzenie się trudnościom Klienta, określenie Jego oczekiwań oraz zidentyfikowanie problemu. Kolejnym krokiem jest wybór właściwej formy pomocy (krótkoterminowa, długoterminowa, terapia pary). W wyniku konsultacji Klient i terapeuta decydują o dalszej współpracy, konsultacja nie jest jednak zobowiązaniem do jej podjęcia. Jeśli wahasz się, czy to jest już ten moment, kiedy powinnaś/powinieneś skorzystać z pomocy psychologicznej, zapraszam Cię na konsultację. Poznamy się, wspólnie przyjrzymy się Twoim trudnościom, a potem zdecydujesz, czy jesteś gotowa/gotów na dalszą współpracę.

Krótkoterminowa pomoc psychologiczna

To pomoc skierowana na rozwiązanie aktualnego problemu, pozwala na przyjrzenie się trudnej sytuacji bądź trudnej relacji. Jest to zazwyczaj od kilku do kilkunastu spotkań służących obniżeniu poziomu stresu wywołanego nieoczekiwanym wydarzeniem życiowym. Celem pracy jest odzyskanie równowagi psychicznej. Dzięki pomocy psychologa Klient ma możliwość lepszego zrozumienia sytuacji, w której się znalazł, przyjrzenia się jej z różnych perspektyw – szans i zagrożeń, odkrycia źródeł wsparcia w najbliższym otoczeniu oraz swoich zasobów do poradzenia sobie z problemem, z którym przychodzi. Jeśli w ostatnim czasie doświadczyłaś/eś kryzysu wywołanego np. żałobą, utrata pracy, choroba Twoja lub bliskiej Ci osoby, rozpadem związku lub innym nieoczekiwanym wydarzeniem krótkoterminowa pomoc psychologiczna jest dla Ciebie.

Psychoterapia indywidualna

Jest to długoterminowa forma pomocy psychologicznej, zwykle 20-30 sesji odbywających się raz w tygodniu (jednak długość psychoterapii zależy od indywidualnych potrzeb Klienta). Celem psychoterapii jest praca nad zmianą problemowych obszarów w życiu Klienta, utrudniających mu funkcjonowanie.
Jeśli borykasz się od dłuższego czasu z uczuciem smutku, lękiem, samotnością, masz trudności z nawiązywaniem bliskich relacji, trudno Ci poradzić sobie z codziennością lub robisz to ogromnym kosztem, jesteś DDA lub pochodzisz z rodziny, w której doświadczałeś przemocy, zapraszam Cię na spotkanie. Jeśli jesteś gotów/gotowa podjąć pracę nad sobą, wierzę, że z moją pomocą uda Ci się poprawić jakość Twojego życia.

Pomoc psychologiczna dla par/małżeństw

Bycie w związku dla wielu osób to niełatwa sztuka, bowiem wymaga kompromisów i uważności na drugiego człowieka. Często po okresie zakochania i fascynacji nastają trudne chwile, narastają wzajemne niespełnione oczekiwania, niepewność i frustracja, w końcu zachwiane zostaje poczucie bezpieczeństwa u boku najbliższej osoby. Niekiedy kryzys w związku spowodowany jest znaczącym, często nieoczekiwanym wydarzeniem takim jak zdrada jednego z partnerów, czy narodziny dziecka. Dwoje bliskich sobie ludzi oddala się wówczas od siebie, choć w głębi duszy pragnie, by było jak wcześniej. Z tym wszystkim przychodzi się zmierzyć nie jako pojedyncza jednostka lecz jako para.
Jeśli Twój związek /małżeństwo przeżywa kryzys, nie wiesz jak rozmawiać ze swoim partnerem, czujesz, że żyjecie razem, lecz obok siebie i masz poczucie, że łączy Was coraz mniej, bądź w relacji z najbliższą Ci osobą pojawił się jakikolwiek inny problem, zapraszam Ciebie i Twojego partnera na spotkanie. To będzie czas tylko dla Was, początek Waszej pracy nad odbudową tego, co zostało nadszarpnięte.

Na spotkanie zapraszam także pary, które zastanawiają się nad rozstaniem i chcą raz jeszcze przyjrzeć się swojej sytuacji bądź te, które podjęły już taką decyzję, ale pragną to zrobić w sposób jak najmniej raniący partnera.

Poradnictwo związane z rodzicielstwem

Rodzicielstwo to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaka może przytrafić się w życiu. Dostarcza na co dzień wiele radości i satysfakcji. Jednakże każdy rodzic wie, że wśród chwil uniesienia i zachwytu są też te trudne momenty, kiedy czujemy się bezsilni, kiedy musimy stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą żmudny proces wychowywania dzieci. I choć pragniemy dla naszych pociech wszystkiego, co najlepsze zdarza się, że narasta w nas niepewność, zmęczenie i frustracja. Rodziców nikt nie uczy wychowywania dzieci. Wszystko, co wiedzą na ten temat wynieśli ze swojej rodziny pochodzenia. Niestety nie zawsze są to dobre wzorce, które przynoszą pożądane efekty w relacji z ich dziećmi.
Jeśli czasem masz poczucie, że jesteś bezsilna/y jako rodzic, zapraszam Cię na konsultację, być może wspólnie uda nam się znaleźć przyczyny Twoich trudności jako rodzica i ich rozwiązanie w trosce o lepszą relację z Twoją pociechą.

Wsparcie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Każdy rodzic wie, że rodzicielstwo bywa wyzwaniem, trzeba sprostać wielu wymaganiom. Rodzice dzieci funkcjonujących inaczej często czują się wyczerpani, bo wszelkie ich wysiłki i uwaga skierowane są na pomoc dziecku, które potrzebuje ich wyjątkowej pomocy. Podczas nieustannej gonitwy służącej pogodzeniu obowiązków zawodowych, domowych i rodzicielskich odkładają swoje potrzeby na bok. W konsekwencji mogą czuć się zmęczeni i osamotnieni.
Jeśli uważasz, że tak jest w Twoim przypadku, zapraszam na wizytę, wspólnie zastanowimy się, co może Ci pomóc odzyskać siły, jak wzajemnie z mężem/partnerem możecie być dla siebie oparciem, jak możecie lepiej radzić sobie w tej trudnej dla Was sytuacji.

Warsztaty umiejętności wychowawczych

To grupowa forma pomocy dla rodziców, którzy doświadczają trudności wychowawczych lub po prostu chcieliby lepiej rozumieć swoje pociechy. W trakcie spotkań pracujemy nad rozumieniem emocji i potrzeb dzieci, sprawdzamy, co kryje się za specyficznymi zachowaniami, uczymy się jak mądrze stawiać granice, jak zachęcać dzieci do współpracy oraz kształtować u nich realne poczucie własnej wartości. Dodatkowym atutem tego rodzaju spotkań jest możliwość nawiązania nowych znajomości oraz wymiany doświadczeń między rodzicami.
Oferta tematyczna warsztatów wraz z terminami już wkrótce.