O mnie

Wioletta Szczerbińska

psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności wychowawczych.

 

Wioletta_Szczerbinska_psycholog

KWALIFIKACJE

Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Szkołę Trenerów Umiejętności Wychowawczych w Laboratorium Psychoedukacji oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par, a także 4-letnie podyplomowe studia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia, które posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integracyjnej. Dodatkowo uczestniczyłam w wielu kursach z obszaru interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także uzależnień behawioralnych.

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ramach Poradni Telefonicznej dla Osób w Kryzysie Emocjonalnym pomagając osobom doświadczającym trudności życiowych, a także w I Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Współpracowałam z Instytutem Psychologii Zdrowia jako konsultant poradni mailowej oraz ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej prowadząc zajęcia ze studentami. Szczególne miejsce w mojej działalności zawodowej zajmuje praca z rodzicami. Realizuję warsztaty z zakresu umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Pomagałam rodzicom dzieci niepełnosprawnych wspierając ich w ramach grupowej pomocy psychologicznej. W swoim gabinecie prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, terapię par i małżeństw, a także udzielam porad psychologicznych.

Pracuję pod stałą superwizją tzn., że swoją pracę konsultuję z certyfikowanym psychoterapeutą i superwizorem PTP. Prywatnie jestem żoną, mamą dwóch córek. Czas wolny najchętniej spędzam na wsi, z dala od miasta.

Wioletta Szczerbińska

 

Moje kwalifikacje i doświadczenie wiążą się ze współpracą z:

instytut-zdrswpsogrodantos

 logo-SWPS-biale

 

 


10 Comments

Martyna

19 września 2017 o 7:34 am

Moja przygoda z terapią zaczęła się rok temu. Wcześniej miewałam różne trudności jak każdy, ale jakoś sobie z nimi radziłam. Do pójścia na wizytę zmusiły mnie ataki lęku.

Pani Wiola okazała się profesjonalnym psychoterapeutą, ale także empatycznym i bardzo sympatycznym człowiekiem.
Pamiętam jak na jednej z pierwszych wizyt powiedziała mi, że terapia jest jak remont. Najpierw dostrzegamy że potrzebna jest zmiana, w zasadzie cieszymy się na tę zmianę. Później w miarę upływu czasu i przeprowadzania remontu, wychodzą nowe rzeczy o których nie wiedzieliśmy. Przeważnie w środku remontu żałujemy że zaczęliśmy albo myślimy sobie “trzeba było tego nie ruszać, teraz jest jeszcze gorzej”, ale to mija. Na koniec jest pięknie i czysto i jesteśmy dumni i szczęśliwi że zrobiliśmy remont. To najlepsze przedstawienie terapii. Tak było również ze mną, ale warto było podjąć trud. Po prawie rocznej terapii, którą postanowiłyśmy zakończyć na ten moment okazało się że zyskałam dużo więcej niż chciałam. Przyszłam z jednym problemem, no może dwoma (Tak mi się wydawało). W trakcie terapii, po nitce do kłębka doszłysmy do wielu innych problemów, o których nie zdawałam sobie sprawy. Ale dzięki temu że udało się je znaleźć i rozwiązać teraz jestem innym człowiekiem. Zyskałam spokój i akceptację dla siebie i swoich ewentualnych porażek. Zyskałam także lepsze relacje z najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi. Czuję się silna, bezpieczna i szczęśliwa. Gdybym wiedziała że tyle mam do zyskania, nie czekałabym tak długo z pójściem na wizytę.

Dlatego z czystym sumieniem polecam Panią Wiolettę Szczerbińską, jest godnym zaufania specjalistą ? jeszcze raz dziękuję!

Ania

24 lipca 2017 o 10:14 pm

Pani Wiola była moim powiernikiem na drodze do samej siebie. Jej ciepło, zrozumienie i współczucie, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, pomogło w odnalezieniu poczucia własnej wartości. U p.Wioli wyczułam jej ogromną charyzmę i konsekwencję w osiąganiu rezultatów. Dzięki temu, na naszych wspólnych zajęciach odnalazłam swoją schowaną odwagę i wiarę we własną osobę, co więcej, zrozumiałam, że jestem warta, żeby pokochać siebie, dziękuję!
P. Wiola pomogło mi przetrwać to co wydawało mi się być najgorszym, nie poddać się. Byłam osobą, która ciągle czuła niepokój. Teraz jestem spokojna. Potrafię odróżnić to, co wpływa na mnie negatywnie i pozytywnie, nazwać to, wyobrazić sobie i nadać temu kształt, przez co łatwiej sobie z tym radzę i świadomie decyduję czy się tym przejąć czy też raczej cieszyć. To mi daje niesamowite uczucie wolności. Tego poszukiwałam i myślę, że wiele ludzi szuka, a samemu czasem się po prostu nie da. Potrzebna jest ta iskra zapalna, czasem może być to też zbieg okoliczności, ale też i odpowiednich ludzi wokół.
Mogłabym pisać i pisać …
Dlatego jeszcze raz dziękuję p.Wiolu!

Marta

12 stycznia 2017 o 9:27 pm

Czas terapii był dla mnie wyjątkowy. Dzięki pomocy Pani Wioletty przepracowałam lekcje z przeszłości, poukładałam sprawy bieżące. Dziękuję za ogromne ciepło, zrozumienie i ogromną pomoc.
Marta

Michał

28 grudnia 2016 o 5:49 am

Serdecznie polecam Panią Wiolettę. Po kilku spotkaniach odczułem wyraźną poprawę. Dzięki terapii inaczej patrzę na problemy, które wcześniej wydawały się niedorozwiązania.

Magda

27 grudnia 2016 o 1:09 pm

Moje spotkania z Panią Wiolą trwały ponad rok, był to czas nauki umiejętności wychowawczych przy 2dzieci ze spektrum autyzmu, a zarazem własna psychoterapia-chyba potrzebna każdemu z nas:) od pół roku sama sobie radzę z dziećmi i życiem -bogata o szereg dobrych rad, nowych umiejętności dzięki Pani Wioli :) wszyscy jesteśmy szczęśliwsi, problemy stały się mniejsze, a dzieci zaczynają funkcjonować jakby spektrum było snem:) dziękuję! Pozdrawiam serdecznie

Marta, Paweł

24 stycznia 2016 o 11:47 pm

Trafiliśmy do Pani Wioletty, gdy kłótnia o drobiazg zaczęła przekształcać się w trwający miesiąc stan obrażenia, ciszy i wzajemnej złości . Odbyliśmy kilka wspólnych sesji, dzięki którym zaczęliśmy otwierać się na siebie, inaczej rozmawiać i reagować, gdy pojawiały się następne trudniejsze chwile. Bogatsi o zdobytą wiedzę i umiejętności razem je pokonujemy. I czujemy się silniejsi i bliżsi sobie. Dziękujemy za sesje. Marta i Paweł

Ewa (i Olek)

17 listopada 2015 o 1:10 pm

Razem z mężem postanowiliśmy nareperować nasze małżeństwo, bo zaczęło się wymykać spod kontroli. Koleżanka poleciła nam Wiolę i był to dobry wybór.
Na spotkaniach panowała przyjazna atmosfera, gdzie w spokoju każdy z nas mógł powiedzieć swoje racje, pokazała nam jak wyrażać swoje uczucia i emocje nie raniąc drugiej osoby. Jeśli mój mąż był zadowolony i powiedział, że warto było- to naprawdę tak było :)
Dziękujemy Ci Wiolu za pomoc i do zobaczenia, ale już na kawie :)

Beata

8 czerwca 2015 o 9:38 pm

Witam.
Jestem nauczycielem przedszkolnym a także rodzicem dwójki dzieci. Wiole poznałam podczas szkoleń zawodowych w placówce, w której pracuję.
Wiedzę, którą zdobyłam podczas spotkań wykorzystuję zarówno w pracy zawodowej jak również jako mama.
Przynosi ona bardzo dobre rezultaty w obu dziedzinach mojego zycia.
Wiedza Wioli i umiejętność jej przekazywania jest bezcenna.
Profesjonalizm i sposób prowadzania warsztatów zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.I mimo wielu lat doświadczeń pracy z dziećmi, otworzył mi nowy pogląd na rozwiązywanie codziennych problemów w pracy z dziećmi.
Obecnie korzystam również z indywidualnych porad psychologicznych i bardzo cenie sobie współpracę.
To wspaniały człowiek a jednocześnie mądry terapeuta.
Polecam wszystkim ktorzy chcieliby uzykac pomoc prawdziwego specjalisty.

Katarzyna

8 czerwca 2015 o 8:47 pm

Dziękuję, po tych kilku spotkaniach na warsztatach teraz inaczej patrzę na moje problemy w pracy. Pani spostrzeżenia pomogły mi wejść na właściwe tory. Jeszcze raz dziękuję :)

Aleksandra

8 czerwca 2015 o 8:40 pm

Szczerze polecam panią Wiolę !!! Dzięki kilku spotkaniom sprawy, które kiedyś mnie przerastały i dręczyły przestały być tak istotne. Pani Wiola ,,naładowała” mnie pozytywną energią.Odpowiedziałam sobie na wiele ważnych dla mnie pytań i znalazłam rozwiązanie na wiele problemów. Bardzo praktyczne podejście podczas warsztatów z nauczycielami :) Dziękuję za pomoc i wsparcie :)

Zostaw komentarz