Wioletta Szczerbińska

psycholog, psychoterapeutka

Jestem psychologiem i dyplomowaną psychoterapeutką. Od blisko 10 lat pomagam  osobom dorosłym borykającym się z różnego rodzaju trudnościami psychicznymi takimi jak: stany lękowe, depresja, zaburzenia osobowości, a także wspieram w innych problemach życiowych. Moi Klienci doceniają mnie za empatię, ciepło i zrozumienie, które otrzymują w trakcie spotkań psychoterapeutycznych. Podstawową wartością w pomaganiu innym jest dla mnie nawiązanie relacji opartej na zaufaniu i akceptacji drugiego człowieka. Pomaganie we wszystkich formach, jakie oferuję to dla mnie szczególny rodzaj spotkania z drugim człowiekiem, rozmowy skoncentrowanej na osobie potrzebującej pomocy.

Kwalifikacje

Aby wykonywać swój zawód ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS, a następnie 4-letnie podyplomowe studia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia, które posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integracyjnej. Ukończyłam także 3-letni zaawansowany kurs Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej ISTDP.  Jestem absolwentką Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy IPZ. Dodatkowo uczestniczyłam w wielu zajęciach z obszaru interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, kształtowania umiejętności wychowawczych,  a także uzależnień behawioralnych. Ponieważ wiedza dotycząca psychoterapii zmienia się cały czas, staram się być na bieżąco i systematycznie dokształcam się i rozwijam na swojej ścieżce zawodowej.

Doświadczenie

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam w ramach Poradni Telefonicznej dla Osób w Kryzysie Emocjonalnym 116123 pomagając osobom doświadczającym trudności życiowych, a także odbyłam staż w I Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz  NZOZ „Ogród”, który jest placówką  kliniczną Instytutu Psychologii Zdrowia. Przez kilka lat współpracowałam z Uniwersytetem SWPS prowadząc zajęcia ze studentami z zakresu psychoterapii depresji, zaburzeń lękowych oraz osiągania satysfakcji w bliskich związkach. Od 2015 roku pracuję we własnym gabinecie, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, terapię par i małżeństw, pomagam w kryzysach.

Biorę udział w regularnych superwizjach zarówno grupowych, jak i indywidualnych. Moimi mentorami są superwizorzy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej, a ja sama jestem członkiem ww. stowarzyszeń. Wkrótce rozpoczynam procedurę uzyskania certyfikatu psychoterapeuty.

Prywatnie jestem żoną, mamą dwóch prawie dorosłych córek. Wolny czas spędzam chętnie na wsi, z dala od miasta.

Skontaktuj się ze mną

Skontaktuj się już dziś