Psychoterapia indywidualna

Ofertę psychoterapii indywidualnej adresuję przede wszystkim do tych osób, które w swojej codzienności borykają się z cierpieniem psychicznym, a więc doświadczają różnego rodzaju stanów lękowych, depresyjnych, zmagają się z długotrwałymi problemami w życiu osobistym, czy zawodowym, zauważają, że nie potrafią zarządzać swoimi emocjami.  Celem psychoterapii jest trwała zmiana obszarów problemowych w Twoim codziennym funkcjonowaniu, a tym samym polepszenie jakości Twojego życia. Psychoterapia zawsze służy Twojemu rozwojowi. Jest  długoterminową formą pomocy, czas jej trwania zależny jest od osoby i problemu, z którym się zgłasza. Czasem wystarcza kilka miesięcy pracy, a czasem potrzeba kilku lat, aby nastąpiła trwała i znacząca zmiana.

Kiedy zgłosić się na psychoterapię?

Zawsze wtedy, kiedy czujesz, że Twoje problemy Cię przerastają, że dotychczasowe sposoby radzenia sobie z nimi nie pomagają, że wsparcie bliskich nie wystarcza oraz wtedy, kiedy doświadczasz:

 • lęków pod różną postacią: napadów paniki, zamartwiania się, lęku przed wystąpieniami publicznymi, lęku w relacjach z innymi ludźmi, fobii, masz różnego rodzaju natręctwa, kłopoty ze snem

 • smutku, długotrwałego lub nawracającego co jakiś czas przygnębienia, marazmu, braku motywacji do życia, nikłej satysfakcji i radości z życia, chudniesz lub tyjesz bez powodu (o objawach towarzyszących depresji możesz przeczytać więcej tutaj)

 • dolegliwości psychosomatycznych (coś Cię boli, a badania lekarskie nie wykazują żadnych znaczących nieprawidłowości)

 • poczucia utknięcia w życiu, nie wierzysz w siebie i swoje możliwości

 • masz niską samoocenę, często źle o sobie myślisz, krytykujesz się, obwiniasz i lub zawstydzasz

 • wycofujesz się z relacji z ludźmi, izolujesz się, towarzyszy Ci poczucie samotności

 • masz trudności z nawiązywaniem, utrzymywaniem bliskich relacji

 • często wybuchasz, masz w sobie dużo gniewu i/lub żalu

 • masz poczucie, że nikt Cię nie rozumie

 • trudno Ci poradzić sobie z codziennością lub robisz to z ogromnym wysiłkiem

 • macierzyństwo/rodzicielstwo jest dla Ciebie czymś, co bardziej Cię przygnębia niż raduje

 • trudności związanych z sytuacją zawodową

 • jesteś tzw. DDA (Dorosłym Dzieckiem Alkoholika) i/lub pochodzisz z rodziny, w której doświadczałeś przemocy

  To tylko krótka lista tego, co może być Twoim cierpieniem i problemem, a w czym może pomóc psychoterapia. Jeśli na liście nie ma tego, z czym się borykasz, nie szkodzi i tak zapraszam Cię na spotkanie, abyśmy wspólnie mogli przyjrzeć się temu, co Cię trapi. Jeśli jesteś gotów/gotowa podjąć pracę nad sobą, wierzę, że z moją pomocą uda Ci się poprawić jakość Twojego życia. 

  Wiem, że wiele osób ma trudność ze zwracaniem się o pomoc, łączy się to dla nich z poczuciem słabości, czasem wstydu. Rozumiem Twoje obawy, dlatego pragnę Cię zapewnić, że spotkania ze mną odbywają się w atmosferze dyskrecji i pełnej akceptacji dla Twoich problemów. Wierzę, że nieoceniająca postawa i zrozumienie samo w sobie jest doskonałą podwaliną do tego, by móc dostrzec inną perspektywę w drodze do polepszenia jakości Twojego życia.

  Sesje psychoterapii odbywają się raz w tygodniu. 

  Psychoterapię poprzedza konsultacja
  Koszt: 220 zł/50 min.

  Skontaktuj się ze mną

  Skontaktuj się już dziś